Aktualności

ME w pływaniu: Finał nie dla Czerniaka

Szymon Gagatek 2012-11-25 15:59

Konrad Czerniak zajął 11. miejsce w półfinałach 50 m stylem motylkowym, podczas Mistrzostw Europy na krótkim basenie, które odbywają się w Chartres. Polaka nie zobaczymy zatem w wielkim finale.

GP w Poznaniu zakończone, Mistrzostwa Świata coraz bliżej!

Szymon Gagatek 2012-11-25 14:49

Aleksandra Urbańczyk i Radosław Kawęcki wygrali zawody Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu na krótkim basenie (25 m), które odbyły się w Poznaniu. Oboje absolutnie zdominowali tegoroczny cykl, triumfując wcześniej również w Suwałkach, Łodzi i Krakowie. Rywalizacja w stolicy województwa wielkopolskiego była jednak ważniejsza z innego powodu - można było tam wywalczyć minimum na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w dniach 12-16 grudnia, w Stambule.

Medalowe łowy w Żylinie

Jarek Blazek 2012-11-25 14:40

Zakończyły się w słowackiej Żylinie trzydniowe zmagania pływaków w Centralnych Zawodach Państw Europy Środkowej. Ekipa Polski, złożona z dziewcząt 13-14 letnich oraz chłopców 15-16 letnich zajęła drugie miejsce z dorobkiem 274 pkt w klasyfikacji punktowej ustępując tylko piekielnie silnej ekipie Wegier (427 pkt). W zawodach tych Polacy zdobyli 20 medali (8 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych).

ME w pływaniu: Czerniak w półfinałach

Szymon Gagatek 2012-11-25 13:05

Podczas sesji kwalifikacyjnej ostatniego dnia Mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie Konrad Czerniak awansował do półfinałów 50 m stylem motylkowym. Polak zajął czternastą pozycję, ex aequo z Serbem Radovanem Siljevskim. Najszybszy był reprezentant gospodarzy, Frederick Bousquet.

ME w pływaniu: Sawrymowicz tuż za podium | Rekordy, rekordy, rekordy...

Szymon Gagatek 2012-11-24 16:34

Mateusz Sawrymowicz na czwartym miejscu zakończył zmagania na 1500 m stylem dowolnym podczas trzeciego dnia Mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie (25 m), które odbywają się w Chartres. Najszybszą serię wygrał Włoch, Gregorio Paltrinieri i to on triumfował w tej konkurencji. Sawrymowiczowi nie udało się zatem obronić tytułu, wywalczonego przed rokiem w Szczecinie.

ME w pływaniu: Kolejne medale rozdane

Szymon Gagatek 2012-11-23 23:11

Zakończył się drugi dzień zmagań na obiekcie w Chartres, gdzie odbywają się Mistrzostwa Europy w pływaniu na krótkim basenie (25 m). Podczas sesji finałowej znakomicie spisały się Dunki, które wywalczyły dla swojego kraju aż trzy złote medale. Jedyny nasz reprezentant – Konrad Czerniak – nie awansował do jutrzejszego finału na 100 m stylem dowolnym.

ME CHARTRES: ELIMINACJE DZIEŃ 2

Szymon Gagatek 2012-11-23 11:24

Konrad Czerniak z dziewiątym czasem awansował do półfinałów 100 m stylem dowolnym. Podopieczny Bartosza Kizierowskiego był jedynym naszym reprezentantem, który wystartował w sesji kwalifikacyjnej dzisiejszego dnia Mistrzostw Europy na krótkim basenie (25 m) w Chartres. Czerniak dopłynął do mety z czasem 47.94 s i o ponad sekundę przegrał ze zwycięzcą kwalifikacji - Rosjaninem, Evgenym Lagunovem (46.91 s). Dało mu to jednak bezpieczny awans do wieczornych półfinałów.

Kawęcki Mistrzem Europy!

Szymon Gagatek 2012-11-23 00:34

Radosław Kawęcki wywalczył tytuł Mistrza Europy w pływaniu na krótkim basenie (25 m). Nasz reprezentant wygrał we francuskim Chartres wyścig finałowy na 200 m stylem grzbietowym i obronił złoto wywalczone przed rokiem w Szczecinie.

ME Chartres: eliminacje dzień 1

Jarek Blazek 2012-11-23 00:34

W dniu dzisiejszym rozpoczęły się w Chartres Mistrzostwa Europy na pływalni 25-cio metrowej. W eliminacjach pierwszego dnia zawodów zaprezentowali się wszyscy reprezentanci Polski, którzy zostali powołani do Francji: Konrad Czerniak, Mateusz Sawrymowicz oraz Radosław Kawęcki.

ME w pływaniu – Francuzi ostrzą zęby (zapowiedź)

Już jutro, we francuskim Chartres, rozpoczną się ME w pływaniu na krótkim basenie (25 m). Na obiekcie L’Odyssee, oddanym do użytku w 2009 roku, zobaczymy trzech Polaków: Konrada Czerniaka, Radosława Kawęckiego i Mateusza Sawrymowicza. Dominować mają natomiast reprezentanci gospodarzy, którzy rewelacyjnie spisywali się podczas ubiegłotygodniowych mistrzostw kraju.

Mistrzostwa Francji: Angnel i Muffat z tekstylnymi rekordami Świata

Szymon Gagatek 2012-11-23 00:33

Podczas weekendowych zmagań na pływalni w Angers, gdzie rywalizowali zawodnicy podczas Mistrzostw Francji w pływaniu na krótkim basenie (25 m), padły dziś dwa rekordy Świata. Jednak Yannick Agnel i Camille Muffat poprawiali „tylko” najlepsze osiągnięcia w historii dyscypliny w strojach tekstylnych.

Leisel Jones kończy z pływaniem

Szymon Gagatek 2012-11-23 00:32

Geoff Huegill nie był ostatnim reprezentantem Australii, który postanowił zakończyć w tym roku pływacką karierę. Tym razem taką decyzję podjęła 27-letnia Leisel Jones – 9-krotna medalistka olimpijska, jedna z najbardziej utytułowanych pływaczek z Antypodów, a w dodatku jedyna w historii kraju, która startowała na aż czterech Igrzyskach.

Drugi rekord Świata na Mistrzostwach Francji!

Szymon Gagatek 2012-11-23 00:31

Na IX Mistrzostwach Francji w pływaniu na krótkim basenie, które odbywają się w Angers, Trójkolorowi prezentują się fenomenalnie. Wczoraj Yannick Agnel ustanowił rekord Świata na dystansie 400 m stylem dowolnym. Dziś rano dołożył do tego rekord Europy na 800 m kraulem. Na tym samym dystansie przed chwilą najlepszy czas w historii ustanowiła również Camille Muffat!

Mistrzostwa Francji: Kolejny rekord Agnela

Szymon Gagatek 2012-11-23 00:29

Podczas sesji porannej drugiego dnia pływackich Mistrzostw Francji na krótkim basenie (25 m), które odbywają się w Angres, Yannick Angel uzyskał kolejny rewelacyjny rezultat. Tym razem pobił rekord Europy na 800 m stylem dowolnym.

Mistrzostwa Francji: Fenomenalny Agnel! Nowy rekord Świata

admin 2012-11-22 14:13

Yannick Agnel ustanowił nowy rekord Świata na 400 m stylem dowolnym podczas IX Mistrzostw Francji w pływaniu na krótkim basenie (25 m), które odbywają się w Angers. Reprezentant Trójkolorowych poprawił osiągnięcie Niemca, Paula Biedermanna.

Skład reprezentacji na Mistrzostwa Europy 22-25.11.2012 Chartres (FRA)

admin 2012-11-22 14:04

W dniach 23-25 listopada 2012 roku, we Chartres (Francja) odbedą się Mistrzostwa Europy w pływaniu na pływalni 25-metrowej. Nasz kraj w tej imprezie będzie reprezentowało trzech zawodników: Konrad Czerniak, Radosław Kawęcki oraz Mateusz Sawrymowicz.

Hosszu i To zwycięzcami Pucharu Świata

Znamy już zwycięzców serii Pucharów Świata w roku 2012. Cały cykl zawodów FINA/ARENA WORLD CUP 2012 , które odbywały się w Dubaju, Dausze, Moskwie, Sztokholmie, Berlinie, Pekinie, Tokio i Singapurze wygrali Katinka Hosszu z Węgier oraz Kenneth To z Australii.
Hosszu zdobyła łącznie we wszystkich edycjach 186 pkt i zdecydowanie wyprzedziła w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę całego cyklu swoją koleżankę z reprezentacji – Zsuzsanne Jakabos (128 pkt) oraz reprezentantkę Niemiec – Britte Steffen (97 pkt).

Urbańczyk i Kawęcki ponownie najlepsi

admin 2012-11-22 14:03

W miniony weekend w Łodzi, zakończyły się kolejne zawody z cyklu Grand Prix Pucharu Polski, które rozgrywane były na pływalni Uniwersytetu Łódzkiego, przy ulicy Styrskiej. W zawodach wzięło udział niespełna 400 zawodników z 80 klubów z całego kraju. Najlepszą zawodniczką tych zawodów została reprezentantka łódzkiej Trójki – Aleksandra Urbańczyk, wśród panów bezkonkurencyjny był czwarty zawodnik Igrzysk Olimpijskich na 200 m stylem grzbietowym – zawodnik KS Korner Zielona Góra – Radosław Kawęcki.