Plebiscyt

Bohaterowie 2017 – Zapowiedź

Szymon Gagatek 2018-01-24 19:31

Plebiscyt Megatiming.pl na Bohaterów minionych dwunastu miesięcy w polskim pływaniu ma już pięć lat. Od dziś, przez najbliższe dni, będziemy ogłaszać zwycięzców poszczególnych dziesięciu kategorii, by następnie przejść do głosowania na Bohatera Internautów. Nadszedł czas, by wyłonić najlepszych z najlepszych w 2017 roku!

Patronat honorowy nad plebiscytem "Bohaterowie 2017 roku" objął Polski Związek Pływacki.
Partnerami plebiscytu są marka MP Michael Phelps oraz H2O Shop. 

Wyboru w dziesięciu kategoriach, tak jak w ubiegłym roku, dokonała specjalna kapituła złożona z postaci cieszących się powszechnym zaufaniem w polskim środowisku pływackim. Do osób, które znalazły się w niej w 2016 roku (pełną listę znajdziecie TUTAJ), dołączyły jeszcze trzy: prezes Polskiego Związku Pływackiego Paweł Słomiński (PZP po raz kolejny objął naszą inicjatywę patronatem honorowym), dziennikarz Przeglądu Sportowego zajmujący się pływaniem, znany także z naszych transmisji internetowych Maks Jaworski oraz Robert Musiorski, a więc medalista paraolimpijski z Sydney, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy (grupa startowa S12), który od 2009 roku opiekuje się kadrą pływaków niepełnosprawnych jako fizjoterapeuta.

Jak co roku, nie zabrakło też drobnych zmian. Do listy kategorii postanowiliśmy dołączyć dodatkową, dla najlepszego trenera osób niepełnosprawnych. Zwycięzcę w niej ogłosimy wieczorem 2 lutego. Tuż po ogłoszeniu ostatniego zwycięzcy oddamy głos Wam. Pierwsze trzy osoby w każdej kategorii trafią do specjalnego głosowania na „Bohatera Internautów”. Przez cały tydzień, od 3 do 10 lutego, będziecie mogli wybrać jedną z trzydziestu nominowanych osób. Wygrany także otrzyma od nas pamiątkową statuetkę podczas majowych mistrzostw Polski w Łodzi.

Kapituła wybrała najlepszych w dziesięciu kategoriach:

Zawodnik Roku (ogłoszenie wyników: 24 stycznia)
Zawodniczka Roku (25 stycznia)
Progres Roku (26 stycznia)
Junior Roku (27 stycznia)
Juniorka Roku (28 stycznia)
Trener Roku (29 stycznia)
Najlepszy Polak w NCAA (30 stycznia)
Najlepszy Polak na wodach otwartych (31 stycznia)
Najlepszy zawodnik niepełnosprawny (1 lutego)
Trener Roku zawodników niepełnosprawnych (2 lutego)

Rok 2017 obfitował w ciekawe wydarzenia, dobre wyniki, nie zabrakło też medali z najważniejszych imprez międzynarodowych. Wybór nie był zatem łatwy. Kto okazał się najlepszy? Przekonacie się już w najbliższych dniach!