Czerniaka złoto do złota

Szymon Gagatek 2012-12-03 20:45

Aż osiem złotych medali wywalczył Konrad Czerniak na Mistrzostwach Hiszpanii na krótkim basenie (25 m), które odbyły się w Palma de Mallorca. Polak triumfował w czterech konkurencjach indywidualnych (50 i 100 m stylem motylkowym, a także 50 i 100 m stylem dowolnym). Z kolei, wraz z kolegami, również czterokrotnie odniósł zwycięstwo w wyścigach sztafetowych.

Sto procent skuteczności w konkurencjach indywidualnych - cztery starty i cztery zwycięstwa. Takim dorobkiem może się pochwalić Czerniak po minionym weekendzie. Pod nieobecność Rafeala Munoza Pereza, na 50 m stylem motylkowym wygrał z czasem 23.60 s, wyprzedzając o 0.31 s Juana Rando Galveza. Na dwukrotnie dłuższym dystansie finiszował niespełna sekundę przed Ashwinem Wildeboerem, z wynikiem 51.43 s, a więc lepszym niż ten, który uzyskał na Mistrzostwach Europy (51.65 s).

Z kolei w stylu dowolnym na sprinterskim dystansie uzyskał czas 21.77 s i wyraźnie wyprzedził Airtora Rodrigueza, a 100 metrów kraulem kończył z wynikiem 47.63 s, również lepszym niż ten uzyskany w Chartres. Można zatem stwierdzić, że forma Konrada Czerniaka przez zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Stambule (12-16 grudnia) rośnie!

Klub, w barwach którego startował Czerniak nie miał sobie równych w czterech z pięciu wyścigów sztafetowych z udziałem naszego zawodnika. Mistrzostwa Hiszpanii zakończyły się dla zawodników C.N. Metropole Gran Canaria triumfem na 4x50 i 4x100 m kraulem, a także 4x50 i 4x100 m stylem zmiennym. Zwłaszcza w tej pierwszej sztafecie podopieczny Bartosza Kizierowskiego spisał się bardzo dobrze. Płynąc na pierwszej zmianie uzyskał czas 21.53 s, a więc lepszy niż ten osiągnięty w wyścigu indywidualnym (a także ten z finału na europejskim czempionacie). Czerniak wystartował też na 4x200 m stylem dowolnym, ale w tej konkurencji jego ekipa zajęła dopiero dziewiątą pozycję.